Tuo tapahtumasi esille Turun lentoasemalle!

letokenttä_kuva.jpg

Varsinaissuomalaisille tapahtumille tarjoutuu nyt ainutlaatuinen tilaisuus päästä esittäytymään Turun lentoasemalle!

Kutsumme nyt kaikenlaisia ja -kokoisia tapahtumia tuottavia yrityksiä ja yleisötilaisuuksia järjestäviä tahoja mukaan esittelemään varsinaissuomalaisia tapahtumiaan kolmanteen Turun lentoasemalla järjestettävään Luovuus valtaa lentoaseman -näyttelyyn ajanjaksolle touko-elokuu 2009.

Näkyvyys on merkittävää, sillä vuonna 2007 Turun lentoasemaa käytti 318 000 matkustajaa, joista liikematkustajien osuus oli noin 70 %.

Näyttelysarjan kolmantena teemana ovat varsinaissuomalaiset tapahtumat. Tapahtuma voi olla festivaali, esittävän taiteen näytös tai mikä tahansa muukin yleisötapahtuma. Tempaa yleisö mukaan tapahtuman tunnelmaan mielikuvituksellisella esittelytavalla! Tapahtumaa voi esitellä kokemuksina, elämyksinä ja tunnelmina, tai tuoda esimerkiksi esille prosessia ja ideaa tapahtuman takana.

Mikäli yrityksesi tai organisaatiosi haluaa olla mukana, toimita lyhyehkö vapaamuotoinen hakemus raadille. Hakuaikaa on nyt jatkettu, lähetä hakemuksesi sunnuntaihin 5.4.09 mennessä!
Itse näyttelytila on yrittäjille maksuton. Näyttelymahdollisuuden tarjoavat Turun lentoasema sekä luovien toimialojen verkosto, Luovikko (www.luovikko.fi). Humanistisen ammattikorkeakoulun Kulttuuriyrittäjyyskeskus vastaa näyttelyn kokoamisesta.
Lisätietoa ja hakuohjeet liitteenä. Tietoa saa levittää eteenpäin!

LiiteKoko
Tapahtumat-näyttely_lentoas_touko-elo2009.pdf176.33 Kt